воскресенье, 28 марта 2021 г.

 

Хрыстос Воскрэсэ!!!


Ридни побратымы, кубанци!


Як тяжко и важко зараз на души, хочеться плакаты, алэ ж нибы хто пидказуе — тэрпы, козаче, тэрпы.

Страшно сказаты — замисть свяченого ягнятка, люды йидять огидну страву! Сьогодни нэбэзпэчно нашому козакови трудовныкови-хлиборобови понэсты до церквы то, шо заробыв вин, бо виднимэ «рабоче-крэстьянська влада!»

Сьогодни всэ козацтво дийшло до своей голгофы — гадаю, шо нэ помылюся, як скажу, шо тяжчого момэнту страждань физычных и моральных козацтво ще николы нэ знало за всю свою историю, бо ранише його хоч и мучилы, грабувалы и знущалысь над ным, та хоч нэ говорылы в його имэни и нибы в його оборони, його мучитэли и каты, як тэ робыться тэпэр на свитовых торжищах!

Як нэ ховають козацтво наши гробокопатэли, якый тяжкый каминь нэ прывалюють йому на труну, якыми пэчатямы нэ прыпэчатують и якых кустодий нэ прыставляють до Його гроба — всэ дарэмно, бо нэ можна вбыты правды и нэ можна загасыты духа живого!

Святой и чистой справы нашой нэ зможуть опоганыты поцилункамы своими нияки юды, а сылы порыву козачого нияки ворота пэкольни — подолаты!

И хоч мы и плачемо сьогодня на Вавилонськых риках и рыдаемо дома в той час, як щастлыви народы, шо так само як мы воскрэслы з нэбуття, вэсэло святкують сьогодня дэнь свого воскрэсэння, як домовытый господарь у своий власний хати, — хоч у наший хати кат святкуе, та мы нэ повинны тратыты ни на хвылыну виры и надии в тэ, шо и мы нэвдовзи свого досягнэмо, бо твэрдо вирымо в наше воскрэсэння! Бо вмырають люды, а идэи вични, и тым дужчи идэи, чим бильше за ных прыйнято мук!

Тому вси хвылыны тяжкого смутку и горя национального нэ тратэмо виры и надии, а клычемо до всих наших дорогых братив и сэстэр скризь по широкых ланах Кубанськых и по чужих прытулках; крипиться, браты и сэстры, нэ пускайтэ зброи з рук и в розпач нэ впадайтэ, бо ще и мы диждымося Божой ласкы!


Хрыстос Воскрэс!


Воскрэснэ и Кубань Нэнька!


Трегуб Петро


10 мая 1928 года

журнал «ВК»

11

стр. 22

Комментариев нет:

Отправить комментарий